fasliblog
فصلی بلاگ / علم و دانش / حمل و نقل /به راحتی اجسام سنگین را بلند کنید

به راحتی اجسام سنگین را بلند کنید

به راحتی اجسام سنگین را بلند کنید

یک شرکت خارجی با بکارگیری دانش و مهارت توانسته کوله پشتی را اختراع کند که با عضلات و دستک های موجود که به عضلات و دست شما متصل می شوند می توانید به راحتی اجسام سنگین را از زمین بردارید.

«اینوفیس» (Innophys)، یک شرکت مهندسی متعلق به دانشگاه توکیوی ژاپن، دستگاهی به نام Muscle Suit (به معنی لباس عضله) ساخته است. این لباس برای افراد مشغول به کار در حوزه‌های کشاورزی، صنعتی و خدمات که معمولا دایم در حال بلند کردن بارهای سنگین هستند بسیار مفید است.

این لباس همین چند روز پیش در نمایشگاه بین‌المللی ربات (International Robot Exhibition) رونمایی و برای سلامت شهروندان بسیار مفید تشخیص داده شد.

Muscle Suit به خودی خود بار را بلند نمی‌کند. این یک کوله‌ی آلومینیومی است که به صورت مصنوعی، ساپورت هیدرولیکی کنترل شده‌ای برای عضله‌های کمر و ران پا تامین می‌کند. به این ترتیب خم شدن و بلند کردن بار آسان‌تر می‌شود و فشار کم‌تری به اندام وارد می‌شود.

مدل استاندارد این کوله 5.5 کیلوگرم است و برای بلندکردن حداکثر 30 کیلو بار کارایی دارد. مدل سبک‌تر آن 4.2 کیلوگرم وزن دارد و تا 22 کیلو بار را جواب می‌دهد.

اینوفیس تنها شرکت ژاپنی نیست که چنین دستگاهی ساخته؛ «سایبرداین» (Cyberdyne) هم قبلا مجموعه لباس‌های HAL را ساخته بود که به تحرک افرادی که دچار معلولیت جسمی بودند، کمک می‌کرد.

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه