fasliblog
فصلی بلاگ / علم و دانش / سبک زندگی /گاز فردار بخریم یا رومیزی؟

گاز فردار بخریم یا رومیزی؟

گاز فردار بخریم یا رومیزی؟

گاز فردار بخریم یا رومیزی؟

آشپزخانه ها زیباترین و بهترین قسمت یک خانه هستند. هر جای خانه که باشد و هر شکلی که داشته باشد، وقتی بتوانید در آن غذا درست کنید، به اندازه کافی خوب است. آن چه که پخت و پز در آشپزخانه را تعریف می کند اجاق گاز است بنابراین پر اهمیت خواهد بود که یک اجاق گاز خوب داشته باشید که همه چیز را ساده‌تر کند و حتی شما را به پخت و پز تشویق کند.

اگر قصد خرید یک گاز فردار برای جهیزیه دارید یا علاقمند هستید که محصول جدیدی را امتحان کنید، بهتر است با جنبه های مثبت و منفی کالاهایی که در بازار وجود دارد آشنا باشید تا کمکی برای انتخاب مناسب شما باشد.

با توجه به این که بسیاری از خانواده های ایرانی به ویژه زوج های جوان مستاجر هستند از انتخاب یک گاز که به راحتی قابلیت جا به جایی داشته باشد، گریزی ندارند. به جز این، بزرگ ترین مزیت انتخاب این نوع گاز داشتن یک فر حرفه ای است که مانند یک دستیار همه فن حریف آشپزی در خانه است. چه اهل آشپزی باشید چه فردی شکمو، می دانید که هیچ وسیله ای مانند فر نمی تواند یک پیتزا را برشته کند یا یک کیک خانگی تمام و کمال به شما تحویل بدهد.

بنابراین اگر اهل غذاهای فری هستید، مستاجر هستید و البته فضای کافی در آشپزخانه هم دارید، گاز مبله برای شما گزینه ایده ال تری است تا مجبور به صرف فضا و هزینه مجزا برای فر نباشید. پخت و پز با گاز فردار آسان تر از فر های توکار موجود در بازار است اما اگر اهل فر نیستید و برای شما بیشتر حکم یک کابینت اضافه را دارد، بهتر است به انواع صفحه ای هم نگاهی بیاندازید.

شاید از مصرف کنندگان گازهای رومیزی شنیده باشید که می گویند این مدل، شعله جان داری ندارد. درست است، گازهای مبله به دلیل نحوه عملکرد و ساخت، قدرت شعله بیشتری نسبت به مدل رومیزی دارند. نکته دیگری که وجود دارد استحکام بالاست. اغلب افرادی که گاز رومیزی شیشه ای دارند تجربه یک بار شکستن شیشه گاز را داشته اند اما گازهای فردار به ندرت در ساختار بدنه به مشکل بر می خورند.

کاربرد اجاق گاز صفحه ای یا رومیزی به علت کمبود فضای آشپزخانه در آپارتمان ها متداول تر شد. ظاهر شیک آن ها و حس لوکس و مدرنی که به آشپز خانه می دهند، اولین گزینه ای است که مشتری را به سمت خود جذب می کند. در شکل ظاهری تنوع زیادی هم وجود دارد و مشتری زمانی که فضای محدود اما حق انتخاب زیادی داشته باشد، خوشحال است.

طبق آمار پرفروش ترین نوع آن ها 5 شعله و 6 شعله است. اغلب این نوع اجاق گازها از گاز به عنوان سوخت استفاده می کنند اما نمونه های برقی و لمسی هم تولید می شود که در آشپزخانه شما طرحی نو در می اندازند. با خرید این نوع گاز، در صورت نیاز باید فر را به صورت جداگانه خریداری کنید و هزینه و فضای جداگانه در نظر بگیرید اما در عوض برای انتخاب اجاق گاز و هم در انتخاب فر تنوع بیشتری خواهید داشت.

این گازها علاوه بر کیفیت و کارایی، فضای زیادی اشغال نمی کنند، سنگین نیستند و به راحتی با یک فر تو کار با کیفیت یا سولاردام، یک تیم خوب را تشکیل می دهند که ظرفیت بالایی برای پخت و پز دارد. قیمت آن ها هم از قیمت گاز فردار پایین تر است. اجاق گازهای رومیزی در انواع استیل، سرامیکی، شیشه ای و استیل شیشه ای موجوداند.

عیب بزرگ گازهای صفحه ای این است که نصب آن ها به برنامه ریزی قوی طراحی نیاز دارد و باید با بقیه المان های آشپزخانه همخوانی داشته باشد که اغلب این همخوانی شامل خانه هایی می شود که پروژه ساخت و ساز آن ها تازه تر است بنابراین در اسباب کشی ممکن است به دلیل تغییر موقعیت بدون استفاده باقی بمانند.

ساختار آن ها نسبت به گازهای مبله آسیب پذیرتر است به ویژه اگر شیشه ای باشند. به هر حال این گازهای کوچک برای آشپزخانه های کوچک تر منطقی تر است اما برای جمعیت زیاد این کوچک تر بودن از مزیت تبدیل به عیب می شود.

درسته که آشپزی یک هنره اما امکاناتی که استفاده می شود هم مهم است. امکاناتی که با قابلیت هایشان اجازه ندهند آهنگ بی قرار زندگی مدرن، لذت آشپزی و صرف یک غذای خوشمزه خانگی با اعضای خانواده را از شما بگیرد

آشپزخانه هر منزلی نقطه کانونی آن به حساب می آید چرا که تمامی وسایل ضرروی در اداره امور خانه همانند اجاق گاز، یخچال، ماشین لباسشویی و... در داخل آشپزخانه نصب می شود. اجاق گاز مهمترین رکن تجهیزات آشپزخانه است چرا که نبود آن باعث می شود بخشی از امور منزل مختل شده و به دلیل نبود امکان آشپزی افراد خانواده در تهیه غذا دچار مشکل می شود. به همین دلیل است که در زمان خرید اجاق گاز باید دقت نمود و از میان مدل ها و برندهای مختلف بهترین را انتخاب کرد.

امروزه در بازار ما شاهد مدل های مختلف اجاق گاز من جمله اجاق گاز رومیزی و اجاق گاز فردار هستیم که همین مسئله باعث شده است قدرت انتخاب مردم بیشتر شده و هر کدام براساس سلیقه و محلی که قرار است اجاق گاز در آنجا نصب شود، مدل های مناسب را خریداری نمایند.

اجاق گاز فردار سالیان طولانی است که در بازار وجود دارد و برندهای فعال در زمینه ساخت اجاق گاز همواره در طول دوران کاری خود به ساخت اجاق گاز فردار در طرح ها و مدل های مختلف اهمیت داده اند. در این اجاق گاز، شعله ها بر روی قسمت رویی قرار گرفته و در قسمت پایین آن فرد تعبیه شده است در نتیجه اگر شما قصد دارید برای منزل خود اجاق گاز فردار خریداری کنید باید یک فضای باز هم اندازه با ابعاد اجاق گاز در آشپزخانه داشته باشید.

لازم است بدانید که عرض اجاق گازهای مبله عموما در سه اندازه 50، 60 و 90 سانتیمتری تولید می‌شوند و این مقدار با تعداد شعله‌ها هم نسبتی مستقیم دارد، به عنوان مثال اجاق گازهای 4 شعله معمولا دارای عرض 60 سانتیمتر و اجاق گازهای 5 شعله 90 سانتیمتری هستند.

در نهایت حق انتخاب شما برای انتخاب گاز آشپزخانه‌تان بستگی به مساحت، فضای آشپزخانه و البته بودجه داخل جیب‌تان دارد. همچنین می‌توانید گاز آشپزخانه‌تان را متناسب با دکور و فضای مورد نیاز در طرح‌های موجود در بازار که به شکل مستطیلی رایج، شکل‌های چند ضلعی، دایره‌ای و نیم دایره‌ای و... هستند انتخاب کنید.

باید با توجه به شرایط پخت و پز و سایز اشپزخانه و بودجه مالی گاز انتخاب کنید,اگر پرجمعیت هستید و همیشه مهمان دارید گاز فردار برای شما مناسب تر است تا گاز رو میزی.

اگر کابینت کم و اشپزخونه تان کوچیک است به منظور استفاده از فضا بیشتر از گاز رومیزی استفاده کنید.

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه