fasliblog
فصلی بلاگ / فناوری / موبایل و تبلت /گوشی های تاشو در راهند...

گوشی های تاشو در راهند...

گوشی های تاشو در راهند...

گوشی های تاشو هوشمند در راهند

شرکت سامسونگ

پیش نمایشی از گوشی انعطاف پذیر سامسونگ قرار است در کنفرانس توسعه دهندگان سامسونگ پخش شده و اطلاعات اندکی از این گوشی منعطف اعلام شود

سامسونگ مدت هاست مشغول کار بر روی یک گوشی هوشمند منعطف است و به نظر می رسد این دیوایس هنوز برای حضور در انظار عمومی آماده نشده است. بر اساس آخرین گزارش منتشر شده توسط Korean Times، نخستین اطلاعات گوشی انعطاف پذیر سامسونگ ماه آینده اعلام خواهد شد

هواوی در عرضه زودهنگام گوشی تاشو زرنگی می‌کند

 

احتمال اینکه هواوی از سامسونگ در معرفی و عرضه گوشی هوشمند تاشو و منعطف پیشی بگیرد، قوت گرفته است.

به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت gsmarena، حدود یک سال است که غول‌های تکنولوژی همچون سامسونگ از برنامه‌های خود برای معرفی و عرضه گوشی‌های هوشمند تاشو و انعظاف‌پذیر خبر داده‌اند.

از آنجا که بازار گوشی‌های هوشمند به مرحله اشباع رسیده و شرکت‌های سازنده نیز با معرفی و افزودن قابلیت‌های جدید، دیگر نمی‌دانند باید برای جلب مشتریان بیشتر و رضایت طرفدارانشان چه کار کنند، به سمت گوشی‌های هوشمند تاشو و منعطف روی آورده‌اند تا شاید بتواند بازار راکد و بی‌تلاطم را رونق بخشد و تحولات عظیم و قابل توجهی را برای کاربران و شرکت‌های تولیدکننده موبایل به ارمغان بیاورد.

حالا تازه‌ترین گزارش‌های منتشره حاکی است که هواوی تلاش بسیاری را در زمینه عرضه زودهنگام گوشی‌های هوشمند تاشو و انعطاف‌پذیر کرده است تا بتواند از رقیب قدرتمند و کره ای خود، سامسونگ، سبقت بگیرد و سهم بیشتری را در بازار به خود اختصاص دهد.

سامسونگ پیش‌تر اعلام کرده بود که می‌خواهد گوشی هوشمند تاشوی خود را در اوایل سال آینده ۲۰۱۹ میلادی به بازارهای جهانی معرفی و عرضه کند و بسیاری از تحلیلگران برآورد کرده بودند که این محصول در نمایشگاه MWC ۲۰۱۹ رونمایی خواهد شد.

به جرات می‌توان گفت هم اکنون  بزرگترین رقیب قدرتمند سامسونگ برای عرضه گوشی‌های تاشو، شرکت چینی هواوی است که به تازگی اعلام کرده می‌خواهد نخستین گوشی تاشوی هوشمند را همین امسال معرفی و عرضه کند.

به نظر می‌رسد که هواوی به شدت قصد رقابت با این غول‌های تکنولوژی را دارد و می‌خواهد لقب معرفی نخستین گوشی هوشمند تاشو را به خود اختصاص دهد. بنابراین تصمیم گرفته که از سایر رقبای قدرتمند خود یعنی سامسونگ و اپل سبقت بگیرد.

آیفون انعطاف‌پذیر و تاشو سال ۲۰۲۰ توسط اپل عرضه می‌شود

در حالی که سامسونگ و هواوی از تولید گوشی های انعطاف پذیر و تاشدنی طی یک سال آینده خبر می دهند، اپل نیز قصد دارد مدلی تاشو و لوله کردنی از گوشی آیفون را تا سال ۲۰۲۰ عرضه کند.

اگر چه اپل در زمینه اخبار منتشر شده در این زمینه سکوت کرده، اما منابع خبری می گویند این شرکت بی سروصدا ولی به طور جدی بر روی طراحی و تولید چنین گوشی متمرکز شده است.

گوشی های انعطاف پذیر و تاشو بسیار باریک هستند و می توان آنها را مانند کاغذ لوله کرد و در جیب قرار داد. این گوشی ها می توانند نمایشگرهای بزرگتر و امکانات متنوع تری داشته باشند و کاربران دیگر نباید نگران شکستن یا آسیب دیدن نمایشگرهای آنها باشند.

برخی منابع مدعی هستند که آیفون انعطاف پذیر و تاشو احتمالا ظاهری شبیه به گوشی «آکسون ام» شرکت زد تی ای خواهد داشت و در آن از دو نمایشگر که مانند کتاب باز می شوند، استفاده می گردد. اجرای دو برنامه در کنار هم و استفاده ترکیبی از نمایشگرها برای پیشبرد اهداف و طرح های مختلف از جمله دیگر امکانات این گوشی خواهد بود.

هنوز مشخص نیست آیا این تغییر طراحی بر روی تبلت آی پد هم تاثیر خواهد گذاشت یا خیر. البته طراحی محصولات تاشدنی محدود به گوشی نیست و قرار است تلویزیون هایی نیز بر مبنای این فناوری عرضه شوند