fasliblog
فصلی بلاگ / علم و دانش / تغذیه و سلامت /درمان عطسه و آبریزش بینی در هنگام صبح

درمان عطسه و آبریزش بینی در هنگام صبح

درمان عطسه و آبریزش بینی  در هنگام صبح

درمان عطسه و آبریزش بینی در هنگام صبح

آلرژی های فصلی، یکی از انواع شایع آلرژی هاست ؛ عطسه و آبریزش بینی صبحگاهی یکی از مشکلاتی است که برخی از افراد در فصل بهار و پاییز به آن مبتلا می شوند. ایا شما هم هر روز صبح ها و گاهی در طول روز دارای آبریزش بینی هستید و این آبریزش اغلب با عطسه های متوالی همراه است؟پس با ما همراه باشید

چه چیزی موجب عطسه و آبریزش بینی صبحگاهی می شود؟

عطسه صبحگاهی می تواند عصبانی کننده باشد، اما یکی از بهترین روش ها برای بیرون کردن همه باکتری ها و میکروب ها از بدن شما است ؛ عوامل مختلفی این واکنش را تحریک می کنند.

برخی از آن ها عبارتند از:

گرفتگی بینی

آلرژی به گرد و غبار، آلاینده های و بوهای تند

قرار گرفتن در معرض آفتاب سوزان

عرق کردن بیش از حد به خاطر ورزش و یا خورشید

قرار گرفتن در معرض هوای سرد

دارو

سروکار داشتن با گرده گل و یا گل

بارداری

اقدامات پیشگیرانه برای مبارزه با عطسه صبحگاهی

1. مواد آلرژی زا را از خود دور نگه دارید:

ممکن است یک سری از آیتم های غذایی وجود داشته باشد که می توانند عامل عطسه شما باشند.مراقب چنین غذاهایی باشید و به محض اینکه شک و تردیدهای خود را تایید کردید، از آن ها دوری کنید.

غذاهای منجمد، نوشیدنی های یخچالی، نوشیدنی های گازدار، پاستا، غذاهای غنی از گلوتن، بادام زمینی، غذاهای لبنی - اینها برخی از عوامل آلرژی زای رایج هستند.

افرادی هستند که می توانند نسبت به دستکش های پلاستیکی و یا حتی به غبار گچ نیز حساسیت داشته باشند.پیش گیری همیشه بهتر از درمان است بنابراین از این محرک ها دور بمانید.

2. مبارزه کردن به وسیله نوشیدن آب:

آب شما را هیدراته می کند و از عطسه کردن با مجاری تنفسی خشک جلوگیری می کند ؛ یک لیوان آب ولرم بخورید چون آب سموم را دفع می کند، بدن را تصفیه می کند و تسکین می دهد. شما حتی هنگام عطسه کردن می توانید صورت خود را با آب بشویید.

3. سطوح ایمنی خود را بهبود ببخشید:

افزایش سطح ایمنی باعث می شود تا از اتفاقات مکرر آلرژی جلوگیری شود. ویتامین C می تواند در این کار به شما کمک کند.فلفل دلمه ای زرد ، قرمز و سبز، لیمو، پرتقال، هندوانه، بروکلی، و توت ها، همه اینها به شما این ویتامین را می دهند ، مکمل های ویتامین C را نیز می توانید مصرف کنید

طبق گفته پزشکان، روزانه به 500 میلی گرم ویتامین C نیاز دارید.100 گرم فلفل دلمه ای قرمز، 349% مقدار توصیه شده را تامین می کند.

4. دست هایتان را تمیز نگه دارید:

به محض اینکه به خانه برمی گردید، دست هایتان را با صابون و آب گرم بشورید اگر این کار انجام ندهید و دستهایتان کثیف باشد، دستهایتان با بینی شما برخورد می کنند و باعث عطسه کردن می شود. هم چنین می توانید از یک ضد عفونی کننده در فواصل زمانی منظم استفاده بکنید.

درمان های طبیعی و گیاهی برای رهایی از عطسه و آب ریزش بینی صبحگاهی

1. درمان عطسه و آبریزش بینی با زنجبیل:

برای بینی گرفته و آبریزش دار، زنجبیل اثر خوبی در کاهش عطسه شما انجام می دهد ؛ این یک درمان خانگی موثر برای عطسه است.آن را خام بخورید و یا به یک معجون در کنار عسل تبدیل کنید و قورت دهید.این ریشه زرد رنگ، شگفتی خود را از طریق خواص ضد التهابی خود انجام می دهد.

می توانید در یک فنجان چای زنجبیل داغ که با کمی عسل مخلوط شده، امتحان کنید ؛ اگر با عطسه، گلو درد و سرما خوردگی دارید، زنجبیل به درمان آن ها هم کمک می کند.

زنجبیل تازه شما تمام شده؟ پودر زنجبیل خشک هم می تواند به کمک شما بیاید.

یک معجون را با استفاده از نصف قاشق چایخوری پودر زنجبیل خشک و نصف قاشق چایخوری پودر فلفل سیاه و مقداری چای دارچین آماده کنید و با عسل مزه دارش کنید.

2. دانه رازیانه برای درمان عطسه و آبریزش بینی صبحگاهی:

حل مشکل عطسه و آبریش بینی صبحگاهی به دلیل عفونت دستگاه تنفسی فوقانی شما با دانه های رازیانه آغاز می شود.با استفاده از خواص آنتی بیوتیک، و آنتی هیستامین این دانه های بو داده شده و همراه با زنجبیل می توانید عطسه خود را متوقف کنید یا می توانید یک مزه قوی را با استفاده از دو قاشق سوپ خوری آب، دانه های خرد شده رازیانه و عسل و نوشیدن تهیه کنید و این نوشیدنی بنوشید.

3. روغن اکالیپتوس درمان خانگی عطسه و آبریزش بینی :

اگر به خاک آلرژی دارید، این مورد به شما خیلی کمک می کند.چند قطره روغن اکالیپتوس خالص را بر روی دستمال بریزید و آن را جلو مجاری بینی بگذارید.این یکی از بهترین درمان های خانگی برای عطسه و سرما خوردگی است.

سعی کنید د رنشستن جلوی باد کولر و هوای سرد خودداری کنید.از خوابیدن زیر پنجره که باد مستقیم به شما می خورد خودداری کنید.سر خود را به وسیله ی شال گرم نگه دارید.

اشتراک گذاری:

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه