fasliblog
فصلی بلاگ / علم و دانش / آموزش /چکار کنیم تا دستمان با گردو تازه سیاه نشود؟

چکار کنیم تا دستمان با گردو تازه سیاه نشود؟

چکار کنیم تا دستمان با گردو تازه سیاه نشود؟

چکار کنیم تا دستمان با گردو تازه سیاه نشود؟

علت سیاه شدن دست بر اثر تماس با گردوی تازه
پوست گردوی تازه به دلیل ترکیبات اسیدی موجود در آن خاصیت رنگدهی فوق العاده ای دارد . اگر پوست گردو با سطح پوست بدن و اکسیژن تماس پیدا کند، لکه های قهوه ای را ایجاد می کند که عمیق هستند و به راحتی از بین نمی روند . این خاصیت رنگدهی زیاد پوست گردو سبب شده از قدیم الایام از آن به عنوان یک ماده رنگی برای رنگ کردن مو با پوست گردو و رنگ کردن نخ و الیاف استفاده شود. این رنگ طبیعی، با دوام و ماندگار بوده و از ثبات بالایی برخوردار است.
چگونه لکه های سیاه گردو را از روی دست پاک کنیم ؟
پاک کردن لکه های سیاه گردو با برگ درخت گردو
اگر دست شما با تماس با پوست گردو سیاه شده ، برای پاک کردن این لکه ، برگ خود درخت گردو روی لکه‎ها مالش دهید و سپس دستتان را بشویید تا رنگ دستتان پاک شود.این کار را چند بار انجام دهید تا نتیجه لازم را ببینید.
پاک کردن لکه های سیاه گردو با سرکه
برای کمرنگ شدن سیاهی گردونصف فنجان سرکه را با نصف فنجان آب ترکیب کرده و دست های خود را با مخلوط آب و سرکه بشویید.
پاک کردن لکه های سیاه گردو با خمیر دندان
یکی از روش های عالی برای از بین بردن رنگ سیاه گردو از پوست دست این است که روی یک مسواک کهنه مقداری خمیر دندان جرم گیر و سفید کننده دندان بمالید و محکم روی پوست دستتان بکشید تا سیاهی ها کمرنگ شده و از بین بروند.
پاک کردن لکه های سیاه گردو با نمک و آبلیمو
برای پاک کردن لکه سیاه گردو از روی پوست ، نصف فنجان آبلیمو را با یک قاشق نمک مخلوط کنید و دست ها را با این ترکیب بشویید.
طریقه پوست کندن گردو تازه بدون سیاه شدن دست
روش اول 
اگر می خواهید پوست گردوی تازه را بکنید به طوری که دستانتان سیاه نشود حتما پوست آن را در داخل تشتی آب از خود گردو جدا کنید تا سیاهی آن کمتر به عمق پوست نفوذ کند.
روش دوم 
برای جدا کردن پوست تازه گردو، گردو ها را چند روز در محیطی سایه آفتاب پهن کنید تا پوست سبزشان کمی خشک و چروکیده شود. سپس با پا گردو را روی آسفالت با فشار عقب و جلو کنید تا پوست گردو راحت جدا شود.
حتما از دستکش استفاده کنید و سعی کنید ابتدا تا جایی که امکان دارد پوست سبز و تازه گردو را با استفاده از 2 تا سنگ جدا کنید تا با دست کمتر در تماس باشد.
در هر صورت مقداری دست ما رنگ گردو میگیرد ولی به مرور زمان این رنگ کم مشود و ازبین می رود.
اگر حجم گردو با پوست شما زیاد است سعی کنید این پوست خودش به مرور زمان جدا شود هم راحت تر است هم کم تر دست شما رنگ می گیرد.

اشتراک گذاری:

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه