fasliblog
فصلی بلاگ / علم و دانش / آموزش /اموزش یک رست بیف حرفه ایی و خوشمزه در منزل

اموزش یک رست بیف حرفه ایی و خوشمزه در منزل

اموزش یک رست بیف حرفه ایی و خوشمزه در منزل

اموزش یک رست بیف حرفه ایی و خوشمزه در منزل

با توجه به شرایط کرونا در کشور و قرنطینه ایی ک هستیم بهتره که هر چیزی که هوس میکنیم با بهترین مواد اولیه در منزل و با خیال راحت دزست کنیم و نوش جان کنیم.

گوشت گوساله ۳۵۰ گرم

پیاز ۱ عدد

قارچ ۲۵۰ گرم

پنیر ورقه ای به میزان لازم

کاهو خرد شده به میزان لازم

سس فرانسوی ۲ ق غذا خوری

خیارشور به مقدار لازم

نان ساندویچی به مقدار لازم

یک سینه مرغ (در صورت دلخواه)

نمک و فلفل سیاه، پودر سیر،کاری، رزماری، آویشن به مقدار لازم

مرحله اول : پخت رست بیف

گوشت گوساله(در صورت علاقه می توانید از گوشت گوسفند استفاده کنید) را خرد کرده داخل قابلمه با روغن و بدون هیچ افزودنی دیگری شروع می کنیم به تفت دادن تا گوشت ها کاملا سرخ شوند سپس وقتی گوشت آب انداخت یک عدد پیاز خلالی شده را افزوده و با گوشت تفت می دهیم سپس مقداری پودر پیاز و رزماری و آویشن و فلفل سیاه و کاری و پودر سیر را افزوده و هم میزنیم و مقداری آب جوش داخل گوشت ریخته و اجازه می دهیم تا گوشت ها خوب پخته شوند بعد از پخت یک سس غلیظ همراه با گوشت های پخته شده شما خواهید داشت. گوشت ها را از سس خارج میکنیم و ریش ریش کرده کنار میگذاریم.می توانید یک سینه ی مرغ را هم به صورت مربع های متوسط خورد کنید و جدا گانه سرخ کنید.

مرحله دوم : تفت دادن قارچ و گوشت

قارچ ها را خوب شسته و اسلایس کنید و ۱ ق غذا خوری آبلیمو ترش به قارچ ها بزنید تا سیاه نشوند سپس آن ها را داخل تابه با حرارت بالا تفت بدهید کمی بعد گوشت های ریش ریش شده را با قارچ تفت دهید تا با هم مخلوط شوند نیاز به سرخ کردن زیاد گوشت نیست زیرا باعث خشک شدن و از دست رفتن آب گوشت می شود در انتها سس آب گوشت را افزوده و هم بزنید تا از حالت ژله ای خارج شود مقداری نمک اضافه کرده و رست بیف را از روی حرارت بر میداریم.

مرحله سوم : تهیه ساندویچ رست بیف

نان ساندویچی مورد نظر را برش بزنید و داخل آن سس فرانسوی بمالید سپس مقداری کاهو خرد شده با پنیر ورقه ای قرار داده و مخلوط رست بیف را داخل نان ها قرار می دهیم ساندویچ رست بیف را برای چند دقیقه داخل فر بگذارید تا پنیر کمی آب شود سپس سرو کنید. نوش جان

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه